KOBNA POSLJEDNJA ČETVRTINA Igokea poražena u Beogradu, Zvezda na korak do finala plej-ofa

Košarkaši Igokee poraženi su u prvoj utakmici plej-ofa protiv Zvezde rezultatom 76:61, a ključ pobjede crveno-bijelih bila je bolja igra u poslednjoj četvrtini u kojoj je Igokea dala svega šest poena.

Već u prvoj dionici bilo je jasno da Igokea u Beograd nije došla da igra epizodnu ulogu. U četvrtini u kojoj je Zvezda diktirala ritam i dva puta imala po četiri poena viška Igokea je stigla do izjednačenja (20:20) nakon deset minuta.

Druga dionica pripala je Aleksandrovčanima koji su kontrolisali skok, imali dobar protok i rješenja u napadu ali je Zvzezda U posljednjih deset minuta ušla sa košem viška (56:55).

Na otvaranju posljednje dionice Dobrić pogađa trojku za plus četiri. Pot je uzvratio na isti način, postigao je trojku i to vrlo važnu nakon pet uzastopnih promašaja.

Igoea je za tri minuta i 12 sekundi poslednje četvrtine izašla iz Bonusa, a Zveda je upravo tada došla do najubjedljivije prednosti na meču, šest poena (64:58).

Otišla je Zvezda i na plus osam, a onda je na polovini posljednje dionice Marko Simonović dobio nesportsku ličnu. Iskoristio je to Jošilo, pogodio, ali nije bilo poena iz novog posjeda.

Na drugoj strani pogađa Volden. Odmah u narednom napadu Zvezda odlazi na plus deset i već tada je bilo jasno da će crveno bijeli doći do pobjede.

Naredna utakmica na rasporedu je u petak, 7. maja u Laktašima, a eventualna majstorica bi se igrača četiri dana kasnije u Beogradu. Plasman u finale plej-ofa obezbijediće ekipa koja dođe do dvije pobjede u polufinalnoj seriji.

Novi dresovi

Igokea je u plej-of ušla u novim dresovima, posebnpo dizajniranim za završnicu ABA lige. Nove dresove odlikuje zlatna boja koja je nije karakteristična za Aleksandreovčane, ali jeste za ovu sezonu koja ćše upravo zlatnim slovima biti upisana u klupskoj istoriji. Osim što je izborila plasman u plej-of Igokea je u ovoj sezoni izborila nastup u TOP 16 fazi FIBA Lige šampiona u kojoj je ostavila sjajan utisak.