Kodro donio pobjedu BiH u Bugarskoj

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Bugarsku rezultatom 1:0 u prijateljskom meču koji je odigran u bugarskom Razgradu, a gol odluke postigao je Kenan Kodro u 20. minutu meča.

Kodro je jedini gol na utakmici postigao nakon što mu je Kolašinac asistirao sa lijeve strane, a ovo je bila prva pobjeda za novog BH selektora Roberta Prosinečkog.  Bugarska je utakmicu završila sa deset igrača pošto je zbog crvenog kartona, u 88. minutu, teren morao napustiti Rajnov.

Popularnom “Žutom” je ovo treća utakmica na klupi “zmajeva”, međutim, prvi meč u kojem je imao cijeli sastav na raspolaganju.

Prije duela sa Bugarskom BiH je pod vođstvom Prosinečkog odigrala dvije utakmice, upisala remi protiv SAD(0:0) i poraz od Meksika (0:1).

Utakmica je odigrana po teškom terenu ali je Prosinečki imao priliku da se uvjeri u kvalitet svog tima, a u toku utakmice napravio je čak pet izmjena.