KORNE JUNAČKI TRPILA BOL Aktuelna šampionka Vimbldona ipak ide dalje (VIDEO)

Kazahstanska teniserka Elena Ribakina, plasirala se u treće kolo Vimbldona.

Elena Ribakina

Braniteljka trofeja, kazahstanska teniserka Elena Ribakina, plasirala se u treće kolo Vimbldona pošto je za sat i 44 minuta pobijedila Francuskinju Aliz Korne rezultatom 2:0 (6:2, 7:6(7:2)).

U prvom setu Ribakina je bez većih problema stigla do vođstva, ali je u drugom viđena velika borba.

Nijedna od teniserki nije uspjela da napravi brejk u drugom setu, pa je odlučivao taj-brejk, a u njemu je Ribakina bila mnogo bolja i tako nastavila pohod ka odbrani pehara osvojenog lane, navodi B92.

Velika drama viđena je u 11. gemu kada je prilikom jednog poena Korne proklizala i osjetila jak bol. Sportski je reagovala Ribakina, koja je u više navrata prilazila rivalki da vidi kako je, dok je igračici iz Nice ukazivana ljekarska pomoć.

Na kraju je ipak Korne hrabro rešila da nastavi, došla je do taj-brejka, ali u njemu je ipak poražena.

Ribakinoj će rivalka u trećem kolu biti britanska teniserka Keti Bulter.