Za razliku od prethodna dva zasjedanja, koja su bila obilježena tenzijama i brojnim nesuglasicama, sada se očekuje mirna atmosfera, uz fokus na organizaciju takmičenja i potencijalne promene u formatu završnice.
Kako prenosi “Sport Klub”, najzanimljivija tema biće ideja da se sezona umjesto klasičnog plej-ofa završi kroz finalni turnir, po modelu F4 ili F8. Takav sistem išao bi na ruku klubovima koji paralelno igraju Evroligu ili Evrokup, jer bi značajno smanjio broj utakmica i rasteretio raspored.
Ipak, većina timova koja se nada plasmanu u plej-of nije spremna da se odrekne serija protiv najjačih rivala. Zbog toga je realnije da se finalni turnir pripremi tek za narednu sezonu, dok će aktuelna biti odigrana po dogovorenom formatu, prenosi B92.
Podsjećanja radi, ABA liga će se igrati u dvije grupe sa po 9 timova. Prve četiri ekipe iz obje grupe plasiraće se u TOP 8, dok će ostali nastaviti borbu u tzv. B diviziji. Klubovi koji zauzmu prvo i drugo mjesto u B diviziji dobiće priliku da kroz baraž mečeve protiv šestoplasiranog i sedmoplasiranog iz A divizije stignu do plej-ofa.
Paralelno, ABA 2 liga mijenja format takmičenja – učešće će uzeti 16 klubova, bez podjela u grupe. Svaka ekipa odigraće po četiri meča kod kuće i na gostovanju, a potom slijedi plej-of u tri faze: četvrtfinale, polufinale i finale, sve na dvije dobijene utakmice.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.