Iznio je prve utiske poslije plasmana u finale.
– Čestitam našem timu na pobjedi, odličan performans, pogotovo u napadu i kontrolisali smo rezultat, ali je nevjerovatno koliko su Finci opasni i koliko se lako vrate sa tri, četiri trojke. Nije nam bilo lako, ali smo uspeli da pobjedimo – započeo je Ibrahimagić
Njemačka bi mogla da objedini titule svjetskog i evropskog šampiona, piše B92.
– Nisam ni ja bio na Mundobasketu, ali je velika čast što imamo šansu da budemo dio ove grupe. Samouvjereni smo, borićemo se i kako smo već rekli, odgovornost je da braniš medalju sa SP i bronzu sa EP prije tri godine. Uživamo u momentu i trudimo se da igramo najbolju moguću košarku – istakao je Ibrahimagić.
Osvrnuo se i na to da je rođen u Srbiji.
– Nisam iz Beograda, samo sam rođen tamo i poslije tri dana sam se odselio. U Jugoslaviji sam gledao mnoge sjajne igrače koje smo imali i odrastao sam uz košarkašku kulturu pa sam zato i ostao u košarci. Naravno, mislim da svi imaju teške momente, ali mi imamo košarku u krvi i to se vidi – zaključio je Ibrahimagić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.