Košarka

"Imamo košarku u krvi" Alan Ibrahimagić presrećan poslije ulaska u finale, spomenuo odrastanje u Jugoslaviji

Alan Ibrahimagić, prvi trener Njemačke u odsustvu Aleksa Mumbrua, govorio je na konferenciji za medije.

"Imamo košarku u krvi" Alan Ibrahimagić presrećan poslije ulaska u finale, spomenuo odrastanje u Jugoslaviji
FOTO: JUSSI ESKOLA/EPA

Iznio je prve utiske poslije plasmana u finale.

– Čestitam našem timu na pobjedi, odličan performans, pogotovo u napadu i kontrolisali smo rezultat, ali je nevjerovatno koliko su Finci opasni i koliko se lako vrate sa tri, četiri trojke. Nije nam bilo lako, ali smo uspeli da pobjedimo – započeo je Ibrahimagić

Njemačka bi mogla da objedini titule svjetskog i evropskog šampiona, piše B92.

– Nisam ni ja bio na Mundobasketu, ali je velika čast što imamo šansu da budemo dio ove grupe. Samouvjereni smo, borićemo se i kako smo već rekli, odgovornost je da braniš medalju sa SP i bronzu sa EP prije tri godine. Uživamo u momentu i trudimo se da igramo najbolju moguću košarku – istakao je Ibrahimagić.

Pročitajte još

Osvrnuo se i na to da je rođen u Srbiji.

– Nisam iz Beograda, samo sam rođen tamo i poslije tri dana sam se odselio. U Jugoslaviji sam gledao mnoge sjajne igrače koje smo imali i odrastao sam uz košarkašku kulturu pa sam zato i ostao u košarci. Naravno, mislim da svi imaju teške momente, ali mi imamo košarku u krvi i to se vidi – zaključio je Ibrahimagić.

Cup tree provided by Sofascore