Poslije tog meča, selektor Zmajčeka Aleksander Sekulić govorio je o frustraciji koja se golim okom mogla vidjeti kod njegovog najboljeg igrača Luke Dončića, prenosi Sportal.
Odmah nakon utakmice, Sekulić je odbio da se pojavi na konferenciji za medije, ali je kasnije ipak izašao pred novinare i govorio je o Luki Dončiću.
– I ja sam ovaj put osetio frustraciju s njegove strane. Možda moramo prihvatiti da je i kvalitet važan. Protivnik je bio puno bolji. Ali dopustili smo mu da izgleda bolje. Upravo to moramo popraviti i pomoći Luki. Vrijeme je da se pogledamo u ogledalo. Ako želimo da budemo uspješni, moraćemo da pokažemo više energije, borbenosti, komunikacije, poradimo na odbrani. Nadam se da će ovaj poraz izazvati odgovor košarkaša. Momci su već pokazali da imaju veliki ego. Sada imaju veliku priliku. Vjerujem da kao ekipa možemo da budemo puno bolji – rekao je Sekulić.
Slovenački selektor naglasio je velike probleme koje imaju na poziciji centra.
– Na Eurobasket odlazimo ranjeni. Takođe je jasno da smo oslabljeni na najkritičnijoj poziciji, centarskoj, ali želim da se predstavimo kao najborbenija ekipa – završio je Sekulić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.