Košarka

Obst postao najplaćeniji igrač: Nijemac potpisao najveći ugovor u istoriji kluba

Njemački košarkaš Andreas Obst produžio je nedavno ugovor sa Bajernom iz Minhena, a prema najnovijim informacijama, na taj način je postao najplaćeniji igrač u istoriji Bavaraca.

Andreas Obst
FOTO: ANDREJ CUKIC/EPA

Obst (29) je prije nekoliko stavio paraf na ugovor do 2029. godine, a kako prenosi Basket njuz, Nijemac će u naredne tri sezone zarađivati po milion i po evra, što ga čini najplaćenijim u istoriji Bajerna.

Prethodno su taj epitet nosili Derik Vilijams i Greg Monro, asovi koji su u Minhen dolazili iz NBA lige, ali nije precizirano kolika je tačno bila njihova plata.

Nema sumnje da je Obst zaslužio ovakav ugovor, pošto u Evroligi prosječno bilježi 15,4 poena, uz više od tri pogođene trojke po meču. Takođe, u prosjeku ima i 2,1 skok po utakmici u elitnom takmičenju, kao i 1,6 asistencija.

Pročitajte još

Obst je dres Bajerna obukao 2021. godine. Prije toga je igrao za Brose Bamberg, Gisen, Gotu, Obradoiro i Ulm.

Zanimljivo je da zbog visokih poreza na plate sportista u Njemačkoj, Bajern mora da izdvoji tri miliona evra bruto, kako bi igrač dobio svojih 1.500.000 neto.

Prema tome, jasno je da Bavarce ta plata košta više nego kada srpski klubovi daju svojim košarkašima platu od dva miliona evra, piše Sportal.