Košarka

"Ne znam zašto sam isključen" Poceko govorio o situaciji na meču sa Bosnom i Hercegovinom

Selektor Italije Đanmarko Poceko govorio je na konferenciji za novinare o situaciji kada je bio isključen sa utakmice.

"Ne znam zašto sam isključen" Poceko govorio o situaciji na meču sa Bosnom i Hercegovinom
FOTO: GEORGI LICOVSKI/EPA

Poceko je u toku treće četvrtine bio isključen sa terena na meču protiv Bosne i Hercegovine, koji su Azuri dobili sa 96:79.

Italijanski trener je poslije utakmice objasnio o čemu se radi i zbog čega je udaljen sa klupe i ostatak meča je posmatrao pored terena.

– Sa jedne tačke gledišta, mi smo napravili grešku u odbrani. Jednom nismo se dobro vratili u odbranu, nismo odigrali dobru tranziciju. Ja sam vikao na moje igrače. Niko nije pomislio u tom momentu, da ja zbog nečega prigovaram, zato što nije dosuđen faul. Samo zato što sam ja bio na terenu, oni su mene kaznili – rekao je Poceko.

Italijani su veoma blizu svog mjesta u nokaut fazi Evropskog prvenstva, jer su u prvom kolu bili poraženi od Grčke, dok su potom upisali dve pobjede, protiv Gruzije i BiH.