Košarka

"Katastrofa što Srbija nije u polufinalu" Vlade Đurović i dalje ne može da prežali poraz od Finske, otkrio kog košarkaša ne podnosi

Finska je pobijedila Srbiju u osmini finala Evropskog prvenstva (92:86), a potom Gruziju (93:79) i domogla se polufinala takmičenja.

Vlade Đurović
FOTO: ARENA SPORT/SCREENSHOT

Bivši košarkaški trener Vlade Đurović i dalje ne može da vjeruje da reprezentacija Srbije nije mogla da prođe dalje, prenose Novosti.

– Katastrofa, razmišljam ako može Finska da igra polufinale, a mi ne možemo sa našom ekipom, onda ne znam šta da se radi. Fincima svaka čast, trener je izvukao 110 odsto, Markanen je odlična figura, ali ima i drugih dobrih saigrača. Žao mi je Džikića, njihov predsjednik se otvorio, mogao je mnogo da zaradi, ali i ovako je zaradio. Predsjednik je došao na utakmicu, to je velika stvar i za njih i za Džikića. Mislim da je ipak to bio maksimum, ali dobro je da je u nekom četvrtfinalu bio i naš jedan trener – kazao je iskusni trener.

Pročitajte još

Đurović je otkrio da je svim srcem navijao za Luku Dončića i žali što on ne igra za Srbiju.

– Kod Jevreja je drugačije, ali u Srbiji je važnije je ko ti je otac, ako ti je otac Srbin, onda si Srbin.  Ali majka je bila lukavija. Žao mi je, i po pjesmama koje sluša i kako se ponaša, Luka Dončić je naše gore list, svim srcem navijam za njega – poručio je Vlade Đurović i otkrio kog košarkaša ne voli na Eurobasketu:

Šredera kad vidim ne mogu da spavam – u svom stilu je bio Đurović.

Cup tree provided by Sofascore