Košarka

"Ja ću biti prvi koji će svima javiti" Nvora otkrio da li odlazi iz Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde gostuju grčkom Panatinaikosu u petak od 20.15 u utakmici 32. kola Evrolige.

"Ja ću biti prvi koji će svima javiti" Nvora otkrio da li odlazi iz Zvezde
FOTO: ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/SPORTAL

Crveno-bijeli odradili su trening pred put u Atinu, a sa medijima je razgovarao i Džordan Nvora. On je na početku istakao da će glavna stvar biti odbrana, skok i kontrola tempa, te da će se truditi da protivniku ne dopuste da igra svoju igru, već da im nametnu svoju.

– Samo da igramo našu odbranu. Očigledno, oni su super talentovani na mnogim pozicijama. Mislim da smo i mi. Vjerujem da će to biti zabavan meč. Samo treba da pokušamo da ponovimo ono što smo uradili u prošloj utakmici protiv Fenera – rekao je Nvora.

Budući da je Zvezda savladala Panatinaikos u Beogradu, novinari su upitali Nvoru da li očekuju neku vrstu “osvete” od protivnika.

– Pa, možda. Ja nisam igrao prošlu utakmicu, tako da ne mogu baš da pričam o tome. Moji saigrači su izašli i odradili sjajan posao. Uzbuđen sam što ću igrati ovu prvu utakmicu protiv njih. Opet, podigla se velika prašina oko njih, njihovog tima i svega što su izgradili, tako da sam uzbuđen zbog meča – poručio je Nvora, prenosi Sportal.

Pročitajte još

Da li si pronašao svoj šuterski ritam za tri poena?

– Da, to je nešto što radim poslije svakog treninga, verovatno ste vidjeli, šutnem 21, 25… Ritam je tu. Kao što sam rekao, imao sam ovakve periode tokom cijelog života, šutiram cijelog života, to se dešava. Nije to nešto zbog čega brinem. Imamo utakmicu u petak, poslije jedne utakmice svi će zaboraviti na to, tako da je sve u redu – objasnio je Nvora.

Kada ste igrali protiv Olimpijakosa u Atini, ti lično, a i cijeli tim, bili ste prilično nezadovoljni suđenjem. Kako izbaciti to iz glave ako neke odluke ne budu išle u vašu korist, kako ostati pribran i miran?

– Samo radimo ono što smo radili cijelu sezonu. Bilo je mnogo takvih utakmica, tako da samo treba nastaviti raditi ono što radimo, pognuti glavu i igrati. Neću previše ulaziti u te stvari prije nego što mi “zakidaju” od plate, tako da… Sve je u redu – uz osmijeh je rekao Nvora.

Ima mnogo spekulacija u ovo doba godine kada je Evroliga u pitanju. Da li vidiš sebe ovde na duže staze u Zvezdi?

– Ja kao osoba gledam to i mislim se – pa ja nisam ni znao ovo o sebi. Smiješno je ponekad, ali ne obraćam previše pažnje na to, a ne bi trebalo ni niko drugi. Vjerujte mi, ako se nešto bude dešavalo, ja ću biti taj koji će svima javiti. Ali trenutno sam ovdje, cilj je plej-of i dalje od toga. Volim što sam u Beogradu, volim što sam igrač Crvene zvezde i to je plan za sada – zaključio je Nvora.

Standings provided by Sofascore