Gurović je iznio oštru kritiku na račun dva najveća kluba u regionu.
– Reći ću to javno, znam da misle da sam budala, ali nisam. Zvezda i Partizan su grobnica za talentovane igrače! Klubovi kao što su Mega, Igokea i FMP su nešto najbolje što može da se desi mladim igračima – istakao je Gurović, dodajući da problem vidi u prevelikom broju stranaca.
– Vidite koliko stranaca imaju, nemam ništa protiv njih, ali kad imate deset stranaca – nema mjesta za domaće momke da se razvijaju. Igrač se ne postaje u ‘garbidž tajmu’, nego u Evroligi – istakao je Gurović.
Bivši reprezentativac uputio je i jasan apel roditeljima talentovane djece, prenosi B92.
– Savjetujem roditelje da ne daju igrače tamo. Nemaš šta da tražiš u Zvezdi i Partizanu sa 15, 16, 17 ili 18 godina – jasan je bio Gurović.
Za razliku od mnogih u regionu, Gurović podržava odlaske mladih igrača u Sjedinjene Američke Države.
-.Mislim da je odlazak na koledže u SAD dobra stvar. Ako djeca ne odu u Megu, FMP ili Igokeu, njihova budućnost je u Americi. Naučiće jezik, dobiće obrazovanje, novac je pristojan. Nema šta da se zaluđuju i igraju KLS ligu – sa 35 godina biće socijalni slučajevi – zaključio je Gurović.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.