Košarka

(VIDEO) "Brat me zove i slavi, a ja…" Jokića nije zanimalo da li je draftovan, sve je prespavao

U noći kada je Denver izabrao Nikolu Jokića kao 41. pika na NBA draftu, televizijski prenos je prekinula reklama za takose.

(VIDEO) "Brat me zove i slavi, a ja…" Jokića nije zanimalo da li je draftovan, sve je prespavao
FOTO: MALIKA ANDREWS - ESPN/YOUTUBE/SCREENSHOT

Malo ko je tada u Americi mogao da pretpostavi šta će u godinama koje su uslijedile da se desi.

U gostovanju u popularnom košarkaškom podkastu “X&O Chat” kod Edina Avdića, Jokić je podijelio sjećanja na tu noć.

Brat me je zvao iz Njujorka, gdje je tada živio. Slavi i viče: ‘Draftovan si!’ A ja spavam... Iskreno, ko je tada razmišljao o tome? Sa 17 godina, jedina briga mi je bila kako ću da se rvem sa protivnicima na terenu – rekao je Jokić.

Otvoreno je rekao i da prije dolaska u Ameriku nije bio strastveni pratilac NBA lige.

– Nisam redovno gledao utakmice, ali sam pratio najbolje poteze, takozvane hajlajtse. Svi smo, hvala Bogu, gledali emisiju ‘NBA Action’. To je bilo obavezno štivo za sve nas – iskren je bio Jokić.

Ovdje je Nikola ispričao brojne druge zanimljive stvari i time je dao publici mogućnost da ga upozna u nekom drugačijem svjetlu. Zanimljiv je tizer koji se pojavio, a u kom srpski centar priča priču o ljubavi prema kafani i tamburašima, piše Sportal.

Pročitajte još

– Mislim da sam u nekim momentima jako emotivan. Za mene, tamburaši, društvo za stolom. To je najveći vrhunac provoda, može biti koncert, išao sam na koncerte, u diskoteke, klubove i u strane i domaće i rok i sve to. Za mene, najveći vrhunac provoda su tamburaši, vjerovatno zato što sam odrastao, vjerovatno zato odakle sam došao. Ja sam sa mojom majkom sa deset godina išao u kafanu. To sad možda zvuči loše, ali ja bih volio da se ljudi ponašaju u kafani kako se moj tata u kafani ponaša. Sad je malo omatorio i sve to, ali to je institucija. Naučio sam i pjesme i kako se ponaša, pjeva i kako se naručuje i kako se zove konobar, kako se piće pij i kad i ako se razbije čaša. Pritom, moj tata nikad nije razbio čašu, nikad ga nisam video da je razbio čašu. Ja jesam razbio čašu – priznao je Jokić.