Prvi meč u ovoj zemlji bh. košarkaši će igrati u nedjelju u 19.30 po lokalnom, odnosno 13.30 po srednjoevropskom vremenu.
Reprezentativac BiH Adnan Arslanagić kazao je u video poruci za Facebook stranicu Košarkaškog saveza BiH da se selekcija BiH nakon kraćeg odmora priprema za mečeve protiv jedne od najboljih azijskih košarkaških reprezentacija.
– Uzbuđeni smo, atmosfera u ekipi je odlična. Ovi mečevi će biti dobar test za nas, da vidimo gdje smo i da se što bolje pripremimo za Evropsko prvenstvo – izjavio je on.
Selektor Adis Bećiragić na put u Nanking poveo je sljedeće igrače: Miralem Halilović, Edin Atić, Amar Gegić, Adin Vrabac, Sani Čampara, Ajdin Penava, Alen Pjanić, Adnan Arslanagić, Fahrudin Manjgafić, Ismet Sejfić i Tarik Hrelja. Ekipi se u Kini priključio Aleksandar Lazić.
Na čelu delegacije je predsjednik Upravnog odbora Košarkaškog saveza BiH Aid Berbić, koji u daleku azijsku zemlju putuje na poziv predsjednika KS Kine Guo Ženminga.
Utakmice su na rasporedu 27. i 29. jula u Nankingu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.