Poslije tog susreta je pred novinare došao jedan od najboljih igrača Eurobasketa Luka Dončić i nije bio sam…
O čemu se tačno radi? Sa njim je došao i njegov lični tjelohranitelj. Poslije meča i svih protokola koji slijede igrači Slovenije prolazili su redom kroz miks zonu, jedan po jedan, samo je tu bio i jedan nepoznat čovek. Nije bilo potrebno mnogo vremena da se dobije potvrda da je to Lukin lični tjelohranitelj, piše Mondo.
Da li ga plaća Dončić lično ili su ga možda poslali Lejkersi ili nešto treće, ko zna? To je tema o kojoj Luka nije želio javno da priča, ali je jasno da je tu samo zbog Luke. Dok su prolazili ostali igrači kako Slovenije tako i Njemačke nije pokazivao previše reakcija, pratio je samo Luku.
Inače, on je bio uz Luku i u Beogradu na posljednjoj prijateljskoj utakmici pred početak Eurobasketa i tada je pomno pratio sve što se dešava oko Luke.
Šta je Luka rekao nakon susreta
Luka je stajao ispred kamera i dijela gdje su se nalazili slovenački novinari i pričao je samo na slovenačkom. Nije bilo pitanja ni na engleskom ni na srpskom. Za sve to vrijeme je njegov tjelohranitelj bio tačno iza, pratio je šta se dešava i gledao da li ima bilo kakve potrebe za intervencijom što se nije dogodilo.
– Ljut, 100 odsto sam ljut. Mogao sam više u trećoj četvrtini, forsirao sam previše šuteva. Mogao sam bolje u ključnim trenucima, nisam donosio prave odluke, ali kao što rekoh, borili smo se svi – rekao je Dončić.
Spomenuo je i sudije i nije krio nezadovoljstvo pojedinim odlukama arbitara.
– Rekao sam da sam dobio prvu tehničku u prva dva minuta kada sam viknuo sudiji ‘alo’. U četvrtfinalu se to ne bi desilo bez obzira ko si, ako ne dobiješ bar prvo opomenu, ne znam šta da kažem.. Četvrtfinale, igra za polufinale, intenzitet je jak, ne znam šta da kažem – poručio je Dončić.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.