Košarka

"Moj agent je šaljivdžija" Džons morao da objašnjava potez svog menadžera

Plejmejker Partizana Karlik Džons prokomentarisao je potez svog menadžera koji je izazvao veliku pažnju javnosti, nakon teške pobjede crno-bijelih nad Asvelom u Evroligi.

"Moj agent je šaljivdžija" Džons morao da objašnjava potez svog menadžera
FOTO: DRAGANA STJEPANOVIĆ/ABA LIGA

Partizan je savladao najslabiji tim u takmičenju, a poslije meča, Džons je morao da odgovara i na pitanja koja nisu direktno vezana za dešavanja na parketu.

Njegov ugovor ističe na kraju sezone, a iako su obje strane izrazile želju za nastavkom saradnje, pregovori su i dalje u toku.

U jeku pregovora, agent Karlika Džonsa objavio je na Instagramu “stori” sa pitanjem gdje će njegov klijent nastaviti karijeru, uz grbove svih evroligaških klubova.

Među njima se, na istaknutom mjestu, našao i grb Crvene zvezde. Poruku je pratila pjesma “Get Money” od Notorious B.I.G.-a, što je izazvalo burne reakcije.

“Moj agent je šaljivdžija”

Iako su američki košarkaši poznati kao profesionalci, Džons je svjestan rivalstva i osjetljivosti teme. Na pitanje o “spornom” grbu, pokušao je da smiri situaciju.

– Da, to je bila njegova greška. Moj agent je šaljivdžija. Volio bih da niko ne uzima za ozbiljno to što on radi. To je definitivno osjetljiva tema, razumijem ja sve to, ali se ne obazirem previše na te stvari, a mislim da stvarno ne treba tome pridavati značaj – izjavio je Džons.

Instagram stori menadžera Karlika Džonsa

Ovaj potez se može tumačiti i kao pritisak menadžera na upravu Partizana da ubrza pregovore i ponudi izdašniji ugovor, s obzirom na to da postoji mogućnost da Džons ostane u crno-bijelom dresu i treću sezonu.

“Ružna pobjeda je bolja od poraza”

Što se tiče same utakmice protiv Asvela, ona nije imala rezultatski značaj, ali je ipak riješena u neizvjesnoj završnici.

– Da, mislim da niko to nije očekivao. Smatram da je ovo bila ružna pobjeda za nas. Igrali smo loše. Mislim da nismo igrali u skladu sa svojim punim potencijalom, ali pobjeda je pobjeda. Prihvatamo je, svaka pobjeda je bolja od poraza. Vjerovatno je stvar u teškom rasporedu. Moramo da zapnemo još jače jer nas čeka nova utakmica već u petak. Imam osjećaj kao da igramo svaki drugi dan. Ali sve u svemu, dobra pobjeda za nas. Mislim da nam je ovo četvrta vezana, što je velika stvar. Idemo korak po korak. Ovo je bitan trijumf, a u petak nam dolazi veoma dobra ekipa Valensije, pa ćemo pokušati da dobijemo i taj meč – rekao je on.

Odluka u posljednjim sekundama

Džons je objasnio i kako razmišlja u situacijama kada se meč lomi u posljednjem napadu, kao što je bio slučaj protiv Asvela, kada je izborio ključna slobodna bacanja.

– Više volim šut sa poludistance. Naravno, obično mi u protekle dvije godine nisu sudili faulove pri prodoru na koš. Ali u malom mozgu mi je samo to da trener želi da mi uzmemo taj posljednji šut. Htio sam da uputim šut tako da, čak i ako uhvate skok, to bude jedino što mogu da urade. Vidio sam na satu da su ostale još tri sekunde. Oni imaju nekoliko blokera, pa sam znao da će, ako krenem na obruč i pokušam da ostvarim kontakt, sudije možda svirati faul. Srećom, dobio sam sudijsku pištaljku večeras – rekao je on.

Pročitajte još

Na pitanje da li je namjerno promašio drugo slobodno bacanje, odgovorio je potvrdno.

– Jeste. Bio sam nervozan zbog tog promašaja. Nikada ranije nisam morao namjerno da promašim bacanje. Kada sam izbacio loptu, djelovalo je kao da će ući. Malo sam se uplašio, ali sam ga na kraju promašio baš kako treba. Malo sam se iznervirao jer mi je procenat šuta opao poslije toga. Ali dobra je pobjeda i drago mi je što sam uspio da ga promašim savršeno – zaključio je Džons, piše Sportal.