Košarka

"Pokazao si da ti je čast iznad svega" Predsjednik Partizana se obratio Obradoviću nakon njegovog odlaska sa klupe

Odlazak Željka Obradovića sa klupe Partizan Mozzart Beta odjeknuo je poput bombe u evropskoj košarci, a prvi čovjek crno-bijelih, Ostoja Mijailović, oglasio se emotivnom porukom u kojoj je još jednom istakao veličinu najtrofejnijeg evropskog trenera i njegov neizbrisiv trag u klubu.

Ostoja Mijailovic
FOTO: ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/SPORTAL

Željko, obraćam ti se javno sa onim što sam ti rekao i prilikom našeg razgovora. I kao predsjednik i kao prijatelj i kao navijač Partizana, biću ti vječno zahvalan na svemu što si učinio za ovaj klub, poručio je Mijailović.

Predsednik crno-bijelih naglasio je da Obradovićev potez vidi kao čin lične i profesionalne odgovornosti.

– I sada, kao odgovoran čovjek kojem je čast iznad svega, kada si povukao potez za koji si uvjeren da je najispravniji. Tvoje nasljeđe u Partizanu i srpskom sportu je neprevaziđeno i neizbrisivo – dodao je Mijailović.

Pročitajte još

Na kraju, u ime cijelog kluba, predsjednik Partizana uputio je posebnu zahvalnost treneru koji je simbol najvećih uspjeha srpske i evropske košarke.

– U ime Uprave i svih koji čine KK Partizan, neizmjerno ti hvala – zaključio je Mijailović.

Ostavka Željka Obradovića označila je kraj jedne ere u Humskoj, a crno-bijeli se sada suočavaju sa zadatkom da pronađu nasljednika čovjeka koji je, drugi put u svojoj karijeri, dio sebe ugradio u Partizan, piše Mozzart Sport.