Srbije je kao druga u grupi A završila takmičenje, pa je zakazala duel sa Finskom u osmini finala Eurobasketa, prenosi Sportal.
Na sreću, vijesti o njima koje stižu su dobre, kako je rekao predsjednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović za RTS:
– Avramović je upravo došao sa pregleda i biće sve u redu. Što se tiče Tristana Vukčevića, on će takođe biti u redu i nadamo se da će nas zaobići povrede. Povrede ne prate samo nas, i u drugim ekipama je došlo do povreda. To je rizik takmičenja i intenziteta, ova grupna faza je jako teška. Eliminaciona faze ima malo manje fizičkog pritiska, ali zato ima psihičkog pritiska. Idemo u drugu fazu, nadam se da ćemo biti spremni. Žao mi je što je Bogdan tako prošao sa povredom. Trudićemo se da zacrtamo ciljeve – rekao je Čović.
Srbija igra meč sa Finskom u subotu od 21.45 po lokalno, odnosno 20.45 po srednjoevropskom vremenu.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.