Košarka

"Ponosan sam na ekipu" Selektor Češke zadovoljan partijom svojih košarkaša

Košarkaši Srbije ostvarili su i četvrtu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Rigi savladavši Češku rezultatom 82:60 u ponedjeljak uveče.

"Ponosan sam na ekipu" Selektor Češke zadovoljan partijom svojih košarkaša
FOTO: TOMS KALNINS/EPA

Srbija će se za prvo mjesto u grupi A boriti sa selekcijom Turske, a taj susret na programu je u srijedu od 20 časova i 15 minuta po našem vremenu.

Česi, s druge strane, igraju protiv Estonije u posljednjem kolu i traže put ka prvoj pobjedi na Eurobasketu, piše B92.

Nakon poraza od Srbije izjavu je dao Dijego Okampo, selektor Češke:

– Dobro veče. Počeli smo meč veoma loše i promašili neke šuteve, a ponosan sam na reakciju u drugoj četvrtini gdje smo pametnije faulirali i Srbija je dala mnogo lake poene u kontri nakon naših promašaja. U drugoj dionici smo pritegli odbranu i bolje skakali i morali smo da odigramo pametnije protiv njihove odbrane. U trećoj četvrtini smo podigli intenzitet i dobro se lopta kretala, ali smo opet promašili otvorene šuteve i moramo da budemo kompetitivniji. Ponosan sam na duh ekipe i treba da nastavimo da radimo na isti način. Imamo još jednu važnu utakmicu – rekao je Okampo.

Svoje utiske iznio je i Martin Križ:

– Kao što trener reče, loše smo počeli. Kada igraš protiv Srbije, posebno sa Jokićem, teško je. Poštujemo ih. Reagovali smo bolje u drugoj četvrtini i podigli agresivnost u odbrani, na kraju smo pokazali da možemo da igramo protiv Srbije – istakao je Križ.

Standings provided by Sofascore