Košarka

(VIDEO) BRUKA I SRAMOTA Veliki skandal na omladinskoj košarkaškoj utakmici u Nikšiću

Kadetski košarkaški meč između Sutjeske i Milenijuma u Nikšiću prerastao je u ozbiljan incident koji je uznemirio sportsku javnost u Crnoj Gori i zgrozio cijelu region, kada su maloljetni navijači gađali i pljuvali klince koji su samo igrali košarku.

(VIDEO) BRUKA I SRAMOTA Veliki skandal na omladinskoj košarkaškoj utakmici u Nikšiću
FOTO: FREEPIK

Naime, Maloljetni košarkaši gostujuće ekipe bili su izloženi uvredama, psovkama, pljuvanju i bacanju petardi sa tribina.

Prema navodima KK Milenijum, utakmica je više puta prekidana zbog pirotehnike, a tenzija u hali bila je tolika da su se djeca osjećala uplašeno i nesigurno, naročito nakon završetka meča.

Mladi igrači su Nikšić napustili pod velikim stresom i u suzama, dok su roditelji strahovali za njihovu bezbjednost. Situacija je bila toliko ozbiljna da je interventna policija morala da obezbijedi njihov izlazak iz grada, što predstavlja presedan kada su u pitanju dječija sportska takmičenja.

Iz KK Sutjeska upućeno je izvinjenje zbog dešavanja, ali iz Milenijuma poručuju da to nije dovoljno i da problem zahteva mnogo ozbiljnije suočavanje. Ističu da nasilje na utakmicama djece šalje pogrešnu poruku društva najmlađima.

Povodom incidenta reagovalo je i Ministarstvo sporta i mladih Crne Gore, koje je najoštrije osudilo ponašanje dijela publike. Najavljeno je traženje hitnog izvještaja, pokretanje disciplinskih postupaka, pooštravanje bezbednosnih mjera i dodatne edukativne aktivnosti, uz apel policiji da preduzme sve kako bi se slični događaji ubuduće spriječili.

Nikšićki klub je oštro osudio ponašanje pojedinaca na tribinama, naglašavajući da takvim scenama nema mjesta na sportskim borilištima, prenose Novosti.

U saopštenju Sutjeske se navodi da tokom meča nije bilo ubacivanja predmeta na teren, ali da su “navijači” opomenuti zbog upotrebe pirotehničkih sredstava na tribinama. Do eskalacije je došlo svega četiri sekunde prije kraja utakmice.

Košarkaši Sutjeske su u toj situaciji zaštitili igrače Milenijuma pri odlasku u svlačionicu. Nakon meča, trener kadetske ekipe, Tomo Miljuš, ušao je u gostujući autobus i u svoje lično ime, ali i u ime kluba, uputio izvinjenje ekipi Milenijuma.

Dodaje se da je i direktor kluba, Zoran Marojević, kontaktirao predsjednika Milenijuma, gospodina Pižuricu, i izvinio se zbog nemilih događaja.

– Snimak sa utakmice postoji, pa očekujemo da nadležni organi urade svoj posao – zaključuje se u saopštenju, uz još jednu osudu incidenata i ponovljenu poruku da im nije mjesto u sportu.