KOSTIĆ POŽUTIO, GAĆINOVIĆ KASNO UŠAO Borusija Menhengladbah slavila protiv Ajntrahta u Frankfurtu

Ajntraht je u Frankfurtu doživio poraz (1:3) od Borusije Menhengladbah, tima koji se ovim trijumfom popeo na treće mjesto bundesligaške tabele.

Prvi gol za goste postigao je Alasan Plea već u 37. sekundi utamice, a u sedmom minutu Markus Tiram je udvostručio prednost.

Rami bensebaini je u 72. iz penala otklonio sve dileme oko toga kome će pripasti bodovi, a Andre Silva je u 81. minutu postigao počasni gol za domaće.

Filip Kostić je u prvom poluvremenu odigrao solidno i imao je sjajan udarac iz slobodnog udarca koji je zaustavio protivnički golman Jan Zomer. Srpski fudbaler je u 24. minutu dobio žuti karton zbog udaranja protivnika laktom u lice.

Drugi reprezentativac Srbije koji nastupa za Ajntraht Mijat Gaćinović igrao je od 78. minuta, a tek poslije njegovog i ulaska strijelca Silve domaći su bili opasni po gol Borusije.

Bio je ovo četvrti uzastopni poraz kluba iz Frankfurta u tekućoj sezoni koji se nalazi u donjem dijelu tabele, tačnije na 13. poziciji.

Nedjelja:

Keln – Majnc                           (15.30)

Union Berlin – Bajern              (18)

Ponedjeljak:

Verder – Bajer Leverkuzen   (20.30)

Plasman: Bajern 55, Borusija Dortmund 54, Borusija Menhengladbah 52, RB Lajpcig 51, Bajer Leverkuzen 47, Volfzburg 39, Frajburg, Šalke po 37, Hofenhajm 35, Keln 32, Herta 31, Union Berlin 30, AjntrahtFrankfurt 28, Augzburg 27, Majnc 26, Fortuna Dizeldorf 23, Verder Bremen 18, Paderborn 17 bodova.