KRAJ SERIJE Vest Bromvič šokirao Čelsi

Engleski Premijeršip je još jednom pokazao svoju snagu i kakav je kvalitet takmičenja. Naime, Vest Bromvič Albion koji se bori za opstanak je nanio prvi poraz Čelsiju pod vođstvom Tomasa Tuhela.

Uspjeh je značajniji ako se zna da su gosti slavili sa 5:2 na Stamford bridžu. Čelsijev Tuhel je bio neporažen 10 kola, a u toj seriji primio je samo dva gola.

Duel protiv WBA je počeo očekivano. Kristijan Pulišić je doveo domaćina u vođstvo u 27. minutu. A onda jedna greška koja je promijenila sve. Tijago Silva je dobio drugi žuti karton i isključen je.

Mateus Pereira, Kalum Robinson i Mbaje Dijanj donijeli su velikih 4:1. Smanjio je Mejson Maunt 20-ak minuta prije kraja, a Robinson drugim golom u 91. kompletirao nevjerovatan rezultat.