KRAJ ZA LAJOVIĆA Srpski teniser zaustavljen u osmini finala u Akapulku

Tomi Pol savladao je Dušana Lajovića u osmini finala turniar u Akapulku rezultatom 7:6, 2:6, 7:5. Rafael Nadal ostvario najbolji početak sezone otkako igra profesionalni tenis.

Ova dva tenisera igraće u narednoj rundi jedan protiv drugog.

Meč je trajao dva sata i 40 minuta, a viđen je popriličan broj brejk lopti, posebno u prvom i završnom setu. Oba tenisera morala su dobro da se namuče kako bi sačuvali svoje servise.

Tako je, pri rezultatu 6:5 za Lajovića i dve set lopte na servisu Pola, Lajović propustio dvije set lopte.

U taj-brejku Pol je imao prednost od 6:1, ali je Lajović stigao do 6:6. Nakon toga, međutim, američki igrač stiže do neophodnih poena i osvaja prvi set.

Lajović je sa dva brejka stigao do drugog seta i izjednačenja.

U trećem setu prvi brejk osvaja Pol, ali Lajović uspeva uskoro da uzvrati, pa čak i da ponovo zapreti osvajanjem gema na servis protivnika u 11. gemu. Međutim, ne samo da u tome nije uspio, već je dopustio već u narednom gemu rivalu da iskoristi drugu meč loptu.

Nadal je u svom meču savladao Stefana Kozlova sa 6:0, 6:3. Ovo je 12. trijumf u 2022. godini za Nadala, koji još uvek nije poražen. Trijumfovao je na Australijen openu i pripremnom turniru koji mu je prethodio.