KRAJ ZA PARTIZAN U EVROPI Produžeci ovaj put kobni za crno-bijele

Fudbaleri Partizana nisu uspjeli da se plasiraju u plej-of rundu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope. Crno bijeli su večeras poraženi na gostovanju kod Šarloa rezultatom 2:1.

FOTO FK PARTIZAN/M. STEVANOVIĆ

Poveli su Belgijanci već u 11. minutu. Imao je Standard korner sa lijeve strane, a onda je uslijedio haos u kaznenom prostoru. Kapiten Desolei je postigao pogodak, najpre je Stojković uspio to da odbrani, a onda je pored Sadika, Asana i Zdjelara uspeo da pogodi mrežu Parnog valjka.

Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena, a u nastavku je Partizan zaigrao mnogo bolje, a dobru igru crno-bijeli su krunisali u 54. minutu. Suma koji je ušao na poluvremenu odmah je pogodio. Bilo je to nakon jedne tečne akcije crno-bijelih kao sa video igrica. Sadik je to odložio petom do Asana, Japanac vrebao pravi trenutak da centrira, a onda je Suma sjajnim udarcem završio akciju tako što je loptu poslao pod prečku.

Novu priliku Partizan je imao u 75. minutu. Odlična akcija podsetila je na trenutak kada su crno-bijeli poveli, Sadik je ponovo odigrao “štiklom”. Ovog puta je odmah pronašao Sumu, koji je iskosa sa desne strane šutirao prejako i neprecizno.

U poslednjih deset minuta Belgijanci su imali blagu terensku inicijativu ali se rezultat nije promijenio.

Prvi produžetak nije donio apsolutno nikakvu iznenađenje, a onda je u 108. minutu Kevin Rezai majstorijom iz slobodnog udarca domaćinu donio prednost. Šutirao je sa lijeve strane, sa ruba šesnaesterca, lopta je pogodila prvu stativu i skliznula u Stojkovićev gol.