KRAJ ZA TIMA Ispao nakon preokreta u prvom kolu u Parizu

Senzacija u Parizu. Dominik Tim ispao je u prvom kolu Rolan Garosa porazom od Španca Pabla Anduhara.

Tim je vodio protiv Pabla Anduhara sa 2-0 u setovima, ali je na kraju izgubio taj meč sa 3-2 poslije nevjerovatnog preokreta španskog veterana.

Po setovima bilo je 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4.

Tim je veoma lako dobio prvi set, dok smo u drugom videli veliki broj brejkova, ali ga je Austrijanac prelomio brejkom u 11. gemu, pri rezultatu 5:5.

Imao je 2-0 i siguran put ka drugom kolu, pa je delovalo da će maksimalnom pobedom proći Anduhara.

Ipak, Španac je zaigrao sjajno, spasao brejk loptu u trećem gemu i brejkom u osmom slomio Tima i došao do izjednačenja.

U četvrtom setu pravi dva brza brejka, dolazi do 4:1, Tim uzvraća jednim, ali nije mogao više od toga i niotkuda Anduhar uvodi meč u peti set.

Tamo je odmah napravio brejk, ali je odmah i uzvratio Tim.

Novi brejk Anduhar pravi u petom gemu i dolazi do 3:2, a taj brejk održao je do kraja meča i došao do nevjerovatne pobede.

Tako je dvostruki finalista Rolan Garosa odmah završio takmičenje.

Meč je trajao četiri sata i 29 minuta.

Pobjednik meča Radu Albot – Federiko Delbonis biće naredni protivnik 69. tenisera sveta.