KRAJ ZA VLAHOVIĆA Viljareal za 15 minuta postigao tri gola Staroj dami, uzdrmani Čelsi prošao dalje u Ligi šampiona

Dušan Vlahović nije uspio da donese Juventusu plasman u četvrtfinale LIge šampiona, a plasman među osam najboljih večeras su obezbijedili Viljareal i Čelsi.

Sve što je srpski napadač uradio jeste prečka u 21. minutu meča.

Viljareal je pobijedio Juventus u revanšu sa 3:0 (1:1 prvi meč) i tako postao treći španski klub u četvrfinalu, dok su Italijani ostali bez predstavnika u nastavku takmičenja dok je Čelsi pobijedio Lil sa 2:1 (2:0 prvi meč).

Poveo je Viljareal u 77. minutu iz penala koji kje dosuđen nakon asistencije VAR-a. Rugani je oborio Kokelana u kaznenom prostoru, Šimon Marčinjak se nije odmah oglasio, ali će ipak pogledati snimak.

Nakon gledanja snimka, glavni arbitar je pokazao na belu tačku! Velika prilika za Viljareal da pobede, a odgovornost je preuzeo Moreno. Šćešni je pogodio stranu, čak je bio na lopti ali je fudbaler Viljareala pogodio za 1:0.

U 85. minutu odlično je reagovao Tores nakon centaršuta, pogodio za 2:0, a u 90. minutu De Liht je igrao rukom u šesnaestercu . Ovaj put Danžuma je preuzeo odgovornost, za razliku od Morena šutirao je u lijevu stranu, Šćešni nije pogodio stranu, a Viljareal je došao do trećeg gola i ubjedljive pobjede.

YOAN VALAT/EPA

Fudbaleri Čelsija su sa 2:1 pobijedili Lil koji je dobro otvorio utakmicu.

U 37. minutu Žoržinjo je igrao rukom, a Jilmaz je bio siguran sa bijele tačke.

U trećem minutu sudijske nadoknade prvog dijela Čelsi stiže do izjednačenja. Uspio je Pulišić da pobjegne odbrambenim igračima Lila i posle pasa Žoržinja iskosa sa desne strane pošalje loptu u dalji ugao Žardimovog gola za izjednačenje.

Čelsi do prekreta stiže u 71. minutu. Aspilikueta je bio strijelac. Strpljivo su “plavci” gradili napad dodavanjima, a onda je Mejson Maunt fenomenalno centrirao do Španca koji se snajno snašao pošto je lopta odskočila ispred njega i koljenom poslao loptu u mrežu.