Krajinović nakon što je Srbiju ODVEO U FINALE: Bio sam stegnut, ali sam uspio da PRONAĐEM RITAM

Filip Krajinović bio je junak meča protiv Uzbekistana i sa dvije pobjede donio je reprezentaciji Srbije plasman na finalni turnir koji će se od 18. do 24. novembra održati u Madridu.

Nakon što je Srbija prvog dana povela sa 2:0 i u dublu bila samo set do pobjede, Uzbekistan je uspio da izjednači i dođe na prag velikog iznenađenja, a onda je na scenu stupio Filip Krajinović, pobijedio Sanjara Fajzijeva i Srbiju odveo na turnir na kojem će se boriti za “salataru”.

Krajinović priznaje da je u odlučujućem setu bio pod pritiskom, ali je zadovoljan zbog pobjede.

Nismo očekivali da će se ovo dogoditi na kraju, ali pobjeda je najbitnija. Zaista sam srećan što sam uspio da pobijedim i nije mi bilo nimalo lako kada sam vidio da je 2:2 i da ja odlučujem za ulazak u finale. Fejzijev je bio opušten, nije imao šta da izgubi, a ja sam bio izuzetno stegnut na početku meča, međutim, u nastavku sam uspio da nađem ritam i veoma sam srećan što sam dobio ta dva poena koja su na kraju Srbiju odvela u finale.

Selektor Nenad Zimonjić ističe da je ovo bio izuzetno težak dan, ali je najbitnije da je cilj ispunjen.

– Bio je ovo jedan zaista težak dan. Nakon odličnog prvog seta u dublu smo bili na samo jedan set do pobjede, a onda došlo do velikog pada. Na kraju zaslužena pobjeda tima Uzbekistana u dublu. Meč Istomina protiv Lajovića bio je sjajan za Denisa dok sa druge strane Dušan nije odigrao na svom nivu. Istominu su ovi uslovi odgovarali, a imao je i “vjetar u leđa” nakon sjajnog dubla.

Odlučujući meč nikada nije lako igrati, tako ni Filipu nije bilo lako danas. Fejzijev je odigrao sjajno, odlično je počeo meč i igrao gotovo set i po bez greške. Iznenadio nas je sa taktikom i sve mu je polazilo za rukom tako da su došli u situaciju da budu set nakon pobjede. Ipak Filip je odigrao sjajno da kraja, čestitam mu na pobjedi i mislim da će za njega ovaj duel mnogo značiti na samopouzdanju u nastavku sezone. Na kraju smo ispunili jedan veliki cilj, uspjeli smo da se plasiramo u finale i nadam se da će za taj meč svi igrači biti na raspolaganju, da ćemo biti u boljoj formi i samim tim će i meni biti lakše da napravim najjači tim – rekao je selektor Dejvis Kup reprezentacije Srbije Nenad Zimonjić.