KRAJINOVIĆ SUTRA SA MINUS DVA SETA PROTIV CICIPASA Mrak u Parizu prekinuo meč srpskog tenisera

Srpski teniser Filip Krajinović sutra će nastaviti meč protiv Grka Stefanosa Cicipasa, a u trenutku prekida rezultat je bio 2:0 za grčkog igrača i 5:5 u trećem setu. Ovaj duel biće nastavljen sutra.

Dobro je Filip Krajinović otvorio meč protiv Cicipasa, došao do brejka za vođstvo od 2:1, međutim, u osmom gemu Grk dolazi do izjednačenja, a potom uz još jedan brejk i do pobjede u prvom setu.

Jedan brejk u četvrtom gemu Cicipasu je bio dovoljan za trijumf u drugom setu i činilo se da je ovdje meč završen, posebno nakon početka trećeg seta. Međutim, tako nije mislio Filip.

I u trećem setu Cicipas je prvi došao do brejka, poveo sa 2:1, a onda je Filip zaigrao sjajno, uz dva brejka osvojio je četiri vezana poena i poveo sa 5:2, a onda je imao i dvije brejk lopte, dva puta je spasavao gem loptu, a onda je Cicipas osvojio poen nakon osam minuta.

Svoj servis u narednom gemu Krajinović je otvorio  vođstvom ali je Cicipas došao do brejk lopte koju je Srbin uspio da spasi, ali narednu nije, izbacio je loptu i smanjio prednost na na 5:4, a potom je lako izjednačio na 5:5.

Krajinović je u 2019. godini na šljaci izgubio samo jedan meč uz šest trijumfa, a i za jednog i za drugog tenisera ovo je prvi nastup u trećem kolu Rolan Garosa.