KRALJ JE IPAK PREJAK Real Madrid na dominantan način razvalio najveće iznenađenje sezone i uvećao prednost na tabeli

Fudbaleri Real Madrida napravili su veliki korak ka povratku šampionske titule u svoje vitrine.

Oni su večeras u derbiju dosadašnjeg dijela španske La Lige, koji je odigran u 24. kolu, savladali Đironu na svom terenu sa 4:0, pa su joj na čelu tabele pobjegli za pet bodova.

Dvostruki strijelac je bio Belingem, a pogađali su još Vinisijus i Rodrigo.

Tim Karla Anćelotija je poslije dugo vremena odigrao perfektan meč, a kada je tako, malo ko na planeti može da mu se odupre. Đirona igra sezonu iz snova, ali večeras je “udarila u zid” i vidjela šta znači vrhunski nivo.

Riješio je Real da pokaže Đironi da je titula za nju ipak neuhvatljiva, od prvog minuta je “mljeo” Katalonce i na krilima super-raspoloženog Vinisijusa je zabilježio možda i krucijalni trijumf u prvenstvu.

Madriđani su od starta jurnuli ka golu Đirone, napadali su sa svih strana i poveli u šestom minutu. Vinisijus je primio loptu na levom boku pored zemljaka Jana Kouta, zalomio ka sredini i onda raspalio “kao iz topa” sa 25 metara i na fantastičan način pogodio sam suprotni ugao, za 1:0.

Ništa se na terenu nije promijenilo poslije ovog pogotka, Real je dominirao, Đirona bila potpuno nemoćna, drugi gol je “visio u vazduhu” i pao je u 35. minutu.

Vinisijus je tada izveo jedan od najlepših poteza u sezoni i na izvanredan način, spoljnom sa lijeve strane, poslao loptu u prazan prostor za Belingema. Englez je utrčao “kao metak”, obišao golmana Gazanigu i rutinski pogodio mrežu, za 2:0.

I drugo poluvrijeme je krenulo u istom ritmu. Real je gospodario terenom, Vinisijus je “maltretirao” Jana Kouta, a treći gol je postignut u 54. minutu.

Vinisijus je po ko zna koji put predriblao nesrećnog Kouta, uletio u kazneni prostor, šutirao iz ne baš lake pozicije, Gazaniga je odbranio i kratko odbio loptu, a na nju je natrčao Belingem i sproveo je u mrežu, za 3:0.

Odmah nakog ovog gola je Belingem zbog povrede skočnog zgloba izašao iz igre i svoje mjesto ustupio Brahimu Dijazu, pišu Sportske.net.

Novi pogodak je Real postigao u 61. minutu. Vinisijus je na svojoj polovini izvršio presing na katastrofalnog Kouta, oduzeo mu je loptu i odmah je proslijedio do Rodriga, koji se sa centra stuštio ka golu i udarcem sa 16 metara matirao Gazanigu, za 4:0.

U 90. minutu je Real dobio penal, pošto je kriminalni Kouto sapleo mladog Turčina Gulera, koji je dobio šansu da igra u finišu meča. Odgovornost je preuzeo Hoselu i uzdrmao stativu.

Đirona je utakmicu završila bez šuta u okvir gola.