"KRALJ" OSTAJE GLAVNI U MADRIDU Real savladao Atletiko i SRUŠIO MU SNOVE O TITULI

Fudbaleri Reala su glavni u Madridu! “Kraljevići” su nastavili da pružaju veoma dobre partije u Primeri, pošto su u derbiju 23. kola savladali Atletiko sa 3:1. Na taj način su izbili na drugo mjesto u Primeri i na pokazali su da od titule nisu odustali.

“Kraljevići” su duel sa gradskim rivalom dočekali u odličnoj formi, jer su prethodna četiri meča riješili u svoju korist, a na stadionu “Vanda Metrpolitano” su se potrudili da taj savršeni niz i nastave.

Ceh je ovoga puta platio Atletiko, koji se veoma lošim izdanjima u prethodnih nekoliko mečeva praktično oprostio od titule. Porazom od Betisa u prošlom kolu je dozvolio vodećoj Barseloni da umakne na šest koraka, pa će Katalonci imati priliku da se dodatno udalje ukoliko budu bili uspješni u ovoj rundi.

Da će stvari po fudbalere Atletika biti teške na ovom meču, moglo je da se nasluti već u 16. minutu, kada je u ulozi egzekutora bio Kazemiro, koji je sjajnim polumakazicama savladao Oblaka.

Ipak, “jorgandžije” se nisu predavale, pa su uspjele da dođu do poravnanja. Već u 25. minutu je Korea poslao odličnu loptu Grizmanu, koji je zatresao protivničku mrežu, ali je pogodak najprije bio poništen zbog ofsajda. Međutim, sudija Fernandez je pozvao u pomoć VAR, koji je preinačio odluku i priznao je gol francuskog reprezentativca.

Ipak, nije to mnogo demoralisalo “kraljeviće”, koji su do kraja poluvremena ponovo uspjeli da povedu, i to nakon što je Serhio Ramos bio precizan sa bijele tačke. Prethodno je Himenez napravio penal, a na osnovu pregledanog video snimka bilo je jasno da je kontakta i bilo, te da je najstroža kazna s razlogom dosuđena.

Do kraja je Real uspio da postigne još jedan gol, preko rezerviste Gereta Bejla, koji je stavio tačku na meč i donio je jako bitnu pobjedu šampionu Evrope, koji je pokazao da neće odustati od borbe za titulu u Španiji.

Sada ima pet bodova manje od vodeće Barselone, ali i meč više, dok je Atletiko treći i za kraljevskim klubom zaostaje jedan korak.