Ostalo

Krivaja pala u Boriku: Borac ostvario sigurnu pobjedu na startu Premijer lige (FOTO)

Rukometaši Borca savladali su ekipu Krivaje rezultatom 32:26 u prvom kolu Premijer lige.

Izabranici Irfana Smajlagića su tako sigurno započeli sezonu.

Crveno-plavi su od početka pokazali dominaciju, nametnuli su svoj ritam i imali rezultatsku prednost. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 17:11 za Banjalučane.

Irfan Smajlagić

Nije ekipa Krivaje uspjela da uvede meč u neizvijesnu završnicu ni u drugom poluvremenu. Imao je sve pod kontrolom Borac i u narednih 30 minuta, pa je tako debitantski meč na klupi Borca u Premijer ligi Irfana Smajlagića prošao baš onako kako se očekivalo.

Dominirao je Bjelorus Andrej Klimavec, jedno od brojnih pojačanja Banjalučana za ovu sezonu, a postigao je 8 golova. Pratio ga je Vladan Đurđević sa 6.

U redovima poražene ekipe fantastičan na golu bio je Jasmin Hadžihasić koji je imao čak 14 odbrana.

Što se strijelaca tiče u ekipi Krivaje Faris Čolaković postigao je 7 pogodaka.