Krupa bez trofeja, Česi u finalu protiv Zrinjskog

Fudbaleri Krupe doživjeli su novi poraz u Medulinu. Dinamo Češke Buđovice je slavio 1:0 i plasirao se u finale turnira „Medulin kup” gdje ga očekuje šampion BIH Zrinjski iz Mostara.

FOTO FK KRUPA/N.VIDOVIĆ

U prvom dijelu meča nije bilo velikih šansi za gol. Igralo se tvrdo i odgovorno, tako da su mreže u Medulinu mirovale.

Dinamo je do prednosti došao u 52. minutu. Provod je uposlio Martina Šplihala koji je sjajno pogodio za vođstvo. Pet minuta kasnije umalo 2:0. Mladi golman Krupe Ilić ipak je zaustavio udarac Taborskog.

U nastavku je ekipa Petra Kurćubića je još jednom pokazala staru boljku- neefikasnost. Imali su nekoliko šansi da dođu do gola . Međutim, Jovo Lukić i Andrej Modić nisu bili precizni, kao ni Amar Blažević pa je na kraju češki tim slavio.