(FOTO) KRUPA ISPUSTILA 2 GOLA PREDNOSTI Juniori Sloge nakon penala do trofeja Kupa Republike Srpske

Juniori Sloge osvojili su Kup Republike Srpske, nakon što su poslije velike drame i izvođenja penala srušili Krupu u Banjaluci.

Nakon što je poslije 90 minuta rezultat bio 3:3, pristupilo se izvođenju penala, a fudbaleri Sloge su na kraju bolje izvodili jedanaesterce i sa 4:3 došli do trofeja Kupa.

Dobojski sastav je poslije sjajnog finala i izvođenja jedanaesteraca, a nakon šest pogodaka tokom 90 minuta, savladao Krupu , iako ga je samo nekoliko sekundi dijelilo od poraza!

Krupa je do prednosti stigla u nadoknadi prvog dijela, kada je čuvara mreže Dobojlija matirao Nikola Petrović. Izjednačio je, u 54. minutu, Rijad Kurdić, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije, ali je Krupa sa dva “brza” gola, preko Mihajla Ševe u 70. i Miloša Kelemana u 77. minutu, došla do velike prednosti i činilo se da će stići do titule.

Do kraja, međutim, veliki preokret! Prvo je Kurdić u 83. minutu postigao svoj drugi gol na meču, da bi potom u trećem minutu nadoknade za 3:3 poentirao Teo Jozinović, pa se pristupilo izvođenju penala.

Na kraju, “penal-lutrija” završena je rezultatom 4:3 u korist Dobojlija, za koje su precizni bili Sadin Handžić, Đorđe Nikić, Stefan Lazarević i Minja Tatić, dok sa bijele tačke nije uspio da pogodi Refik Kalesić.

Sa druge strane, pogocima u Krupi mogli su da se pohvale Nikola Petrović, Ermin Vunić i Fikret Meštrovac, dok su neprecizni bili Daris Kablić i Mihajlo Ševa.

Juniorsko finale je, inače, uvertira za seniorsko, koje na glavnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci počinje u 18.00 časova, a u kojem se sastaju Sloga Meridian i Zvijezda 09, navodi Mondo.