Kup BiH: Leotar slavio u Novom Gradu, oproštaj Krupe i Zvijezde 09

Fudbaleri Leotara su obezbijedili plasman u osminu finala Kupa BiH.

Trebinjci su kao gosti savladali ekipu Slobode u Novom Gradu sa 2:1, golove za pobjednički tim postigli su Igor Ateljević u 73. i Stefan Paranos u 75. minutu, a na drugoj strani strijelac je bio Mile Kovačević u 88. minutu.

Zvijezda 09 je kao domaćin poražena od Veleža, dok je podmlađenu ekipu Krupe eliminisala Zvijezda iz Gradačca.

Rezultati zaostalih mečeva šesnaestine finala Kupa BiH: Krupa (Krupa na Vrbasu) – Zvijezda Gradačac 0:2, Zvijezda 09 (Bijeljina) – Velež (Mostar) 0:3.

Plasman u osminu finala ranije su izborili: Borac (Banjaluka), Radnik (Bijeljina), Igman (Konjic), Sarajevo, Ljubić (Prnjavor), Sloboda (Tuzla), Željezničar (Sarajevo), Zrinjski (Mostar), Tuzla Siti, Posušje, Omarska, Sloga (Uskoplje/Gornji Vakuf) i Široki Brijeg.