LAJOVIĆ U DRUGOM KOLU MAJAMIJA Kuevas pao tek nakon tri seta

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Mastersa u Majamiju, pošto je na startu turnira pobijedio Urugvajca Pabla Kuevasa sa 2:1, za dva sata i 53 minuta.

Već u prvom gemu Lajović je došao do brejka, poveo sa 1:0, q na svoj servis uspio je da potvrdi vođstvo. Do kraja prvog seta srpski teniser bio je siguran na svom servisu i dobio je ovaj dio igre sa 6:4.

I u drugom setu Lajović je prvi došao do brejka za vođstvo od 2:1, a ali je Kuevas u šestom gemu izjednačio na 3:3. U nastavku su oba igrača bila sigurna na svoj servis pa se ušlo u taj-brejk koji je Kuevas riješio u svoju korist iskoristivši prvu set loptu.

U trećem setu Lajović je do brejka stigao u četvrtom gemu, a ispostavilo se da je ovo ključni poen za srpskog tenisera, koji je sačuvao ovu prednost do kraja i slavio sa 6:3 za konačan trjumf i plasman u narednu rundu.

U drugom kolu Lajović će igrati protiv Keija Nišikorija, petog igrača svijeta, koji je u prvom kolu bio slobodan.