LAJOVIĆ U DRUGOM KOLU Nije moglo bez drame, odlučio peti set

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Australijan opena pobjedom nad Sergejem Stahovskim. Lajović se mučio tokom većeg dijela meča sa Ukrajincem, ali je uspio da preokrene i dođe do trijumfa rezultatom 5:7, 6:4, 6:3, 5:7, 6:4.

Duci je tako nastavio sjajan prvi dan za srpske tenisere u Melburnu, pošto su prethodno pobjede ostvarili Nina Stojanović i Miomir Kecmanović.

Ipak, nije sve bilo lako u okršaju sa veteranom iz Ukrajine – u prvom gemu je propustio brejk šanse, pa sredinom seta, što je Stahovski kaznio i iskoristio prvi pad koncentracije kod Lajovića.

U 12. gemu je srpski reprezentativac dozvolio rivalu da mu oduzme servis i ujedno povede 0-1 u setovima.

Tada se trgnuo, drugi dio igre počeo serijom 5:1 i bilo je jasno da će izjednačiti, pa ga nije omelo i što je u finišu seta ispustio jedan brejk.

Možda je to bila i dobra opomena jer je treći započeo tako što je oduzeo servis Stahovskom i preuzeo potpunu kontrolu. Rezultat je bio na njegovoj strani, dobro je igrao i novim brejk obezbjedio vođstvo od 2-1.

Međutim, kada se očekivalo da je “momentum” potpuno na njegovoj strani i da treba samo da “nokautira” uzdrmanog protivnika – dogodilo se potpuno suprotno. Ispraznio se i prepustio konce igre 200. igraču na ATP rang-listi, koji je gradio vođstvo.

Lajović je vratio jedan brejk, ali je potom ponovo popustio i Stahovski je izborio peti, odlučujući set.

Malo je nedostajalo da tada kola potpuno krenu nizbrdo, ali je odbio nalet rivala i nekako uveo meč u nešto mirniji period. Pet šansi je propustio, prije nego što je zadao konačni udarac i posao završio poslije više od tri sata i 20 minuta igre.

Na taj način je obezbjedio meč sa Aleksanderom Bublikom, koji je u četiri seta eliminisao Aljaža Bedenea.