LAJPCIG U GOLEADI SAVLADAO BAŠAKŠEHIR Pobjeda za ostanak u trci za osminu finala

Fudbaleri Lajpciga i Krasnodara zabilježili ostvarili su pobjede u prvim utakmicama večerašnjeg programa.

Lajpcig je u goleadi pobijedio Bašakšehir sa 4:3. Poulsen je doveo goste u vođstvo sa 1:0, a na 2:0 povisio je Mukiele u 43. minutu. Kaveči je u sudijskoj nadoknadi postigao gol za Bašakšehir.

Olmo je povisio na 3:1, a onda je Kaveći postigao još tri gola za isjednačenje ali je u sudijskoj nadoknadi vremena Sorlot ekipi Lajpciga donio pobjedu u sudijskoj nadoknadi vremena. Lajpcig je ovoim troijumfom ostao u trci za plasman u narednu rundu.

U drugoj utakmici Krasnodar je pobijedio Ren sa 1:0. Berg je pogodio u 71. minutu.