Lako do 2. pobjede: Borac na krilima Vesta slavio u Mrkonjić Gradu

Košarkaši Borca savladali su ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada u 3. kolu Lige 6 za prvaka.

Izabranici Zorana Kašćelana nisu imali problema na komšijskom gostovanju, a slavili su rezultatom 71:50.

Neefikasno je počela prva četvrtina koju su Banjalučani dobili sa 12:8. Ipak Borac je dodao gas u drugom periodu i sa +14 otišao na poluvrijeme.

Mogli smo da vidimo jednu egal 3. četvrtinu, u kojoj je domaćin bio ravnopravan rival.

Ipak u posljednjoj dionici Borac je uvećao prednost i na kraju ubjedljivo slavio.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Džerod Vest sa 18 poena, a 14 je dodao Amsal Delalić. U poraženoj ekipi Dejan Ćup dao je 10 poena.

Borac je sada na skoru od 2 pobjede i jednog poraza, dok je Mladost upisala sva 3 poraza.