LAKŠI TRENING Đoković za sat i po "pomeo" Berankisa

Novak Đoković je espresno prošao u narednu rundu Otvorenog prvenstva Francuske. Nepuni sat i po je trebao najboljem igraču svijeta da ode u treće kolo.

Srpski teniser je imao samo „lakši trening“ protiv Rikardasa Berankisa kojeg je savladao ubjedljivo sa 3:0,po setovima je bilo 6:1, 6:2, 6:2.

Đoković je na svoj servis bio veoma siguran, lako je osvajao poene a imao je odličnu realizaciju prvog servisa tokom meča (čak 95 posto). Praktično rival je osvojio samo dva poena na njegov servis.

Srpski as je u prvom setu imao maksimalan učinak na svoj servis (14 od 14), pa Litvanac nije imao nikakve šanse. Za samo 23 minuta srpski teniser je slavio sa 6:1.

Sličan scenario je viđen i u nastavku. Novak je u potpunosti dominirao terenom, lako je osvajao poene i Berankis nije mogao opasnije da zaprijeti da barem malo meč učini neizvjesnijim.

U narednoj rundi igraće protiv boljeg iz duela Danliel Galan Riveros (Kolumbija)-Tenis Sandgren(SAD). Ovo je inače 70. pobjeda na Rolan Garosu čime je Đoković izjednačio rezultat Rodžera Federera.