LAMPARD SE ZAGRCUNO "KARAMELAMA" Privremeno rješenje i legenda kluba ZGAZILA Čelsi

Fudbaleri Evertona napravili su malo iznenađenje i na svom stadionu savladali Čelsi u prvom meču 16. kola Premijer lige rezultatom 3:1 (1:0).

“Karamele” su, predvođene sa klupe legendom kluba Dankanom Fergusonom, do tri boda protiv londonske ekipe došle golovima Rišarlisona u 5. minutu i dvostrukog strijelca Dominika Kalverta-Luina u 49. i 84, dok je Kovačić pogodio za Čelsi u 52. minutu.

Everton je nakon što je ostao bez trenera Marka Silve i poslije vrlo teškog i ubjedljivog poraza od Liverpula (5:2) u “Mersisajd” derbiju, smogao snage i odigrao fantastičan meč.

Već poslije 5. minuta domaći su poveli golom Brazilca Rišarlisona, na centaršut Sidibea. To je bilo sve u prvom dijelu, a drugo poluvrijeme počelo je slično kao i prvo. U 49. minutu Kalvert-Luin je povećao na 2:0, nakon velike greške Kurta Zume.

Činilo se da će Everton već u tim momentima prelomiti meč, ali samo tri minuta kasnije smanjio je Mateo Kovačić sa 20-ak metara preciznim udarcem donosi nadu svom timu.

U jeku pritiska plavaca, dešava se još jedan kiks igrača Čelsija. Ovoga puta kardinalna greška golmana Kepe koji užasnim dodavanjem poklanja loptu rivalu. Nisu najsrećnije u nastavku akcije reagovali ni njegovi saigrači iz odbrane, a na kraju je Kalvert-Luin poslao loptu kroz noge španskom čuvaru mreže za velikih 3:1 u 84. minutu, te donio veliko slavlje navijačima Evertona, ali i legendi kluba sa “Gudisona” Dankanu Fergusonu, kome je trijumf na prvom meču u voljenom klubu dosta značio. Uostalom, slavio ga je i tokom završnice utakmice, i poslije posljednjeg sudijskog zvižudka sa navijačima. Kao nekada.

Everton je nakon ovog veoma važnog trijumfa upisao 17. bod i trenutno su na 14. poziciji, dok je Čelsi zabilježio treći neuspjeh u posljednja četiri kola, te ekipa Frenka Lamparda gubi priključak sa vodećim ekipama u Premijer ligi. Tim sa “Stamford Bridža” je na 4. poziciji sa 29 bodova.