LEGENDA PARTIZANA PRED ISPADANJEM Šok za Sašu Ilića u Rusiji, potrebno mu je čudo za opstanak

Pari iz Nižnjeg Novgoroda, koji sa klupe predvodi Saša Ilić, nadomak je ispadanja iz ruske Premijer lige. Izgubio je prvi meč baraža od Arsenala iz Tule na svom terenu rezultatom 1:2.

Saša Ilić

Legendarni kapiten Partizana, po svemu sudeći, neće uspeti da ostavi Pari u eliti. Stigao je početkom maja na klupu tog kluba i u dosadašnjih pet mečeva ne zna za pobjedu.

Poslije dva remija i dva poraza u Premijer ligi, izgubio je još jednu borbu. I to kada nije smio, pred domaćom publikom od tima koji je završio na četvrtom mjestu drugu ligu Rusije.

Pred Ilićem i Parijem je ključnih 90 minuta, u revanšu u Tuli, da pokušaju da spasu što se spasti može.

Sva tri gola u Nižnjem Novgorodu viđena su u uvodnih nešto više od pola sata. Na nesreću domaćina, dva su završila u njegovoj mreži, navodi Sportal.

Arsenal je poveo već u drugom pogotkom Maksima Kajnova, na asistenciju Anatolija Makarova, ali je Pari poravnao samo šest minuta kasnije. Erving Botaka-Joboma je postigao autogol i poravnao.

Uspio je ovaj defanzivac da se iskupi. Igrao se u 33. minut, kad je zatresao mrežu Parija, na novu asistenciju Makarova, i postavio konačan rezultat.