LEKCIJA ŠAMPIONA Zvezda rutinski riješila derbi

Crvena zvezda je zadržala lidersku poziciju u regionalnoj ABA ligi. Na gostovanju u Železniku savladali su FMP Meridian i to veoma ubjedljivo 98:74 .

Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvo, gosti su na startu drugog perioda ziagrali jače u odbrani i uspjeli su da se odlijepe. U prva tri minuta ove četvrtine zatvorili su sve prilaze košu napravili seriju 12:0 i prešli u vođstvo koje nisu ispuštali do kraja.

FMP je pokušavao da uhvati priključak, ali je već sredinom treće četvrtine bilo jasno da će bodovi da pripadnu četi Dejana Radonjića koja je otišla i na plus 20.

Gosti nisu popuštali ni u posljednjem dijelu i na kraju su došli do trijumfa.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Nikola Ivanović sa 18 poena, dok je Majk Cirbes dodao 12 poena a dvocifren učinak su imali Luka Mitrović i Stefan marković sa 10 poena. U FMP Džons je imao 17, a Tasić 12 poena.