LEKCIJA ŠAMPIONU Dončić bolji od Janisa, siloviti Boston (VIDEO)

Košarkaši Dalasa pobijedili su Milvoki u gostima 118:112, a ponovo je blistao najbolji igrač Mavsa Luka Dončić.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu sve do uvodnih trenutaka posljednje deonice, kada su gosti iz Teksasa preuzeli kontrolu i prvi put došli do dvocifrene prednosti 111:101.

Dončić je za 39 minuta postigao 32 poen (9/22 iz igre, 3/9 za tri, 11/14 slobodna bacanja) uz 15 asistencija, Dvajt Pauel je dodao 22 i 13 skokova.Srpski centar Boban Marjanović ponovo nije bio na terenu odlukom trenera Džejsona Kida.

U poraženoj ekipi Janis Adetokumbo je imao 26 poena (11/21 iz igre, 0/3 za tri), 10 skokova.

Košarkaši Bostona ubjedljivo su savladali Vašington 144:102. Kod Seltiksa se istakao Džejlen Braun koji je za nepunih 29 minuta ubacio 32 poena čemu je dodao sedam skokova i pet asistencija. Pratio ga je Džejson Tejtum sa 22 poena, šest skokova i sedam asistencija, dok je Derik Vajt meč završio sa 17 poena.

Kod protivnika je najbolji bio Kristaps Porzingis sa 17 poena i sedam skokova, a identičan poenterski učinak je ostvario Kentavius Kaldvel Poup.

Boston je trenutno treći na Istoku iza Majamija i Milvokija. Imaju 49 pobjeda i 30 poraza, dok su Vizardsi sa 34 pobjede i 44 poraza na 12. mjestu.