LEO SLAVIO U BREGOVIMA Trebinjci iskoristili energiju sa tribina i srušili Posušje

Košarkaši Leotara savladali su ekipu Posušja rezultatom u 4. kolu Premijer lige BiH sa 85:76.

KK Leotar

Nisu Trebinjci dobro počeli meč, pa su nakon prvog perioda gubili 9:17. Ipak u nastavku su mnogo bolje zaigrali plavo-bijeli, nošeni sjajnom igrom Vasilija Milovića dolaze do zaostatka od samo jednom poena minusa, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 37:38.

Sjajnu energiju posebno u odbrani pokazali su izabranici Marka Ičelića i u trećoj dionici, a tada je stvari u svoje ruke uzeo prekaljeni bek Dejan Šakotić, pa je Leotar u posljednju četvrtinu ušao sa +9.

Pokušalo je Posušje da se vrati u meč, smanjili su gosti na šest razlike na četiri minuta do kraja, ali je Leotar nošen publikom u Bregovima ponovo zaigrao na visokom nivou i došao do treće pobjede u sezoni. U pobjedničkoj ekipi Vasilije Milović postigao je 19 poena, dok je 18 dodao Šakotić.

Kod poražene ekipe istakao se Amerikanac Rašon sa 23 poena. Leotar je sada na skoru 3:1, dok je Posušje upisalo i 4. poraz u sezoni, pa će priliku za prvi trijumf imati u narednom kolu protiv ekipe Prijedora, dok će Leotar gostovati Orloviku.