LEOTAR POVEO, PA STAO Velež pobjedom bježi sa dna

Leotar nije uspio da savlada Velež na svom terenu u utakmici koju je obilježio glavni sudija Admir Šehović, te veliki broj prekršaja. Gosti su preokretom slavili sa 3:1 i tako pobjegli iz donjeg dijela.

U 17. minuti Leotar je poveo iz penala. Zajmović je odgurnuo protivničkog igrača. a sudija pokazao na penal gdje je siguran izvođač bio Maksimović.

Ipak brzo gosti dolaze do izjednačenja. Nakon ubačaja Salčina, Marko Perišić je oše regovao i postigao autogol . Gosti su zatim opasno prijetili preko Salčina , Zajmovića i Radovca. Pet minuta prije kraja prvog dijela Bogdanović je odbranio udarac Todorovića.

U nastavku su gosti došli do prednosti kada je Dženan Zajmović pogodio za 3:1, da bi u samom finišu Mostarci ovjerili trijumf. Brandao je šutirao, a odbijenu loptu Pršeš šalje u mrežu.