Leotar slavio u Prijedoru: Ljubić gurnuo Podrinje ka nižem rangu

Fudbaleri Leotara su u derbiju 22. kola Prve lige Republike Srpske kao gosti savladali Rudar Prijedor sa 3:2.

Strijelci za gostujući tim bili su Drago maksimović u 15, te Emanulah Blažević u 43. i 50. minutu, a na drugoj strani mrežu su tresli Demir jakupović u 21. i Slaven Stjepanović u 61. minutu.

Leotar sada ima 39 bodova, pet manje od današnjeg rivala koji je na drugoj poziciji.

Zvijezda 09 je poražena od Slavije u Istočnom Sarajevu sa 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Denis Bogučanin u 80. minutu.

Ljubić je kao gost sa 3:0 savladao podrinje i gurnuo ekipu iz Janje ka nižem rangu, a i na ovom meču istakao se mladi golman prnjavorske ekipe Vanja Knežević, koji je odbranio dvije stopostotne prilike domaćim igračima.

Kozara – Jedinstvo (15.30)

Plasman: Rudar Prijedor 44, Leotar 39, Alfa Modriča, Zvijezda 09 po 36, Željezničar 34, Sloboda, Tekstilac po 31, Borac 30, Ljubić 29, Drina 28, Sloga, Kozara, Slavija po 27, Sutjeska 23, Podrinje 18, Jedinstvo 15 bodova.