LEOTAR VODI U SERIJI PROTIV SOKOCA Košarkaši iz Trebinja na korak do finala plej-ofa prvenstva Srpske

Košarkaši Leotara pobijedili su Sokolac rezulatatom 86:78 u prvoj utakmci polufinalne serije plej-ofa koja je odigrana u Trebinju.

FOTO PRIVATNA ARHIVA

Od samog početka meča Leotar je nametnuo svoj ritam igre i nakon deset minuta imao prednost od 11 poena (29:18), a u poslednjih deset minuta domaći tim ušao je sa visokih 18 poena viška (75:57). Gosti su poslednju dionicu odigrali bolje, međutim, uspjeli su samo prići na osam poena manjka pa je Leotar poveo u finalnoj seriji plej-ofa.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Dejan Šakotić sa 28 poena dok je u timu Sokoca Miljan Marković upisao 21 poen.

U drugom polufinalu Borac je sinoć u Banjaluci bio bolji od Budućnosti BN Basket sa 65:56. Revanš mečevi na rasporedu su narednog vikenda, a plasman u finale obezbjediće timovi koji ostvare dvije pobjede u polufinalnoj seriji.