LIGA EVROPE Arsenal siguran, Benfika nanijela prvi poraz Ajntrahtu

Arsenal je stekao veliku prednost u derbiju četvrtfinala protiv Napolija. Engleski tim je slavio sa 2:0 i tako mirno ide na revanš.

FOTO EPA/NEIL HALL

Arsenal je sjajno krenuo u meč protiv Italijana i meč je riješen već u prvih 25 minuta. Engleski tim je u 14. minutu izveo sjajnu akciju. Aron Remzi je sve dobro pratio i sa osam metara zatresao mrežu gostiju.

Devet minuta kasnije bilo je već 2:0. Lukas Toreira je šutirao sa 18 metara, lopta je zakačila jednog igrača, promijenila smjer i završila u mreži. Do kraja je bilo šansi na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U Lisabonu je Benfika iskoristila fudbalera više da dođe do velike pobjede i prekine sjajan niz Ajntrahta. Njemački tim je doživio poraz nakon 14 vezanih mečeva.

Klučni momenat utakmice desio se u 20. minuti, kada je N Dika u šesnaestercu oborio Žedsona i zaradio penal i crveni karton. Žoao Feliks je bio siguran sa 11 metara.

U 40. minuti sjajnu golgetersku seriju nastavio je reprezentativac Srbije Luka Jović. On je u gol pretvorio nesebično dodavanje Ante Rebića, a prije toga loptu je izgubio Ljubomir Fejsa.

Gosti su se kratko radovali, jer je Žoao Feliks sjajnim udarcem sa 20 metara donio prednost. U finišu prvog dijela Filip Kostić je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

U nastavku sjajna igra Benfike, koja koristi igrača više. Prvo je u 56. minuti Ruben Dijas pogodio nakon kornera, da bi goste nokautirao trećim golom Feliks. Portugalac Pasijensa je nakon kornera donio nadu njemačkom timu i smanjio na 2:4. Odlično je reagovao, zahvatio loptu glavom, mada je i golman Benfike loše bio postavljen.

U timu Benfike u finišu je ušao i Andrija Živković, dok je kod Ajntrahta pored Jovića (zamijenjen u 60. minuti), čitav meč odigrao Filip Kostić. Mijat Gaćinović je ušao u igru u finišu.

Čelsi je u finišu slomio otpor Slavije. Vilijan je odlično ubacio loptu, a Alonso se našao na pravom mjestu i glavom zatresao mrežu češkog tima.

U španskom duelu Valensija je savladala Viljareal na gostovanju 2:1. Pareho je u 6. minuti imao penal koji nije realizovao. Ipak, Guedeš je odbijenu loptu poslao u mrežu. Izjednačio je Santi Kazorla u 36. minuti, takođe iz penala, da bi u sudijskoj nadoknadi Vas pogodio za slavlje Valensije. Domaćin se nije oporavio od šoka, a Guedeš je opet pogodio za konačnih 3:1.