LIGA EVROPE Napoli i Čelsi sigurni, Valensija se provukla

Čelsi, Napoli i Valensija su se plasirali u četvrtfinale Lige Evrope i na miru sad čekaju preostale protivnike. Španski tim se izvukao na gostovanju u Rusiji golom u sudijskoj nadoknadi.

FOTO EPA/ANDREAS SCHAAD

Napoli je već na startu riješio sve dileme oko prolaska u duelu sa Red Bulom. Italijanski tim je odigrao sjajnu akciju u 14. minuti i poveo preko Milika. Uprkos velikom zaostatku, Austrijanci se nisu predavali. Željeli su da se pobjedom oproste od Lige Evrope, pa je viđen odličan meč u nastavku. Red Bul je preokrenuo rezultat i stigao do velike pobjede golovima Dabura u 25. i Gulbrandsena u 65., te Lejtbegba u 90+2. minutu.

Čelsi je na gostovanju deklasirao Dinamo Kijev sa 4:0 a briljirao je napadač Olivije Žiru koji je postigao het-trik. On je pogodio u 6., 33., 59. minutu. U strijelce za londonski tim još su se upisali Alonso u 45., te Hadson Odoi u 78. minutu.

Krasnodar je imao veliku terensku inicijativu koju je krunisao tek golom Sulejmanova u 86. minutu. Mladi napadač je sjajno šutirao iskosa i pogodio za veliko slavlje. Međutim, domaći tim nije izdržao. Gedeš je pogodio u sudijskoj nadoknadi za prolazak Valensije.