LIGA EVROPE Šok terapija za Arsenal u Bjelorusiji

Fudbaleri BATE Borisova napravili su najveće iznenađenje u prvom meču 1/16 finala Lige Evrope pobijedivši na domaćem terenu Arsenal s 1:0.

Jedini pogodak postigao je Dragun u finišu prvog poluvremena, dok je tim Unaja Emerija, iako dosta dominantniji, ostao praznih šaka i bez Aleksandra Lakazeta, koji je isključen.

On je prvi fudbaler londonske ekipe kome je pokazan put u svlačionicu na jednom evropskom meču još od Lorana Košelnog 2017. godine, u duelu s Bajernom.

Fejsa je povrijeđen, Živković nije ulazio u igru, a Benfika je uprkos tome slavila na gostovanju Galatasaraju s 2:1 i time napravila veliki korak ka narednoj fazi.

Salvio je sa bijele tačke “lisabonskim orlovima” donio prednost u 27. minutu, da bi izjednačenje došlo poslije isto toliko vremena preko Lundijame.

Foto Tanjug/AP

Haris Seferović je imao posljednju riječ, pogodivši na asistenciju Dijasa četiri minuta po isteku prvog sata igre.

Lacio je neprijatno iznenadio navijače na “Olimpiku”, dozvolivši Sevilji da odnese čitav plijen preko jedinog gola od strane Ben Jedera u 22. minutu. Sergej Milinković Savić je opravdano odsustvovao zbog povrede.

Olimpijakos je takođe popustio na svom stadionu, remijem sa Dinamom iz Kijeva 2:2, a najgore od svega po tim iz Pireja je to što je primio gol u 90. minutu.

Najviše golova viđeno je u Francuskoj, gdje je Ren ugostio Betis, a ni tamo nije bilo pobjednika 3:3.

Čak četiri lopte završavale su u mreži tokom prvih 45 minuta, a domaćin je imao više nego pristojnu prednost od 3:1.

Betis se izdigao iznad situacije, te preko Sidneja u 62. i Laineza u 90. došao do zlata vrijednog rezultata i odličnog ishoda pred revanš u Španiji za dvije nedjelje.