LIGA ŠAMPIONA Briž šokirao Real i osvojio bod

Kriza Real Madrida se nastavlja. Madriđani su u drugom kolu Lige šampiona samo remizirali protiv Klub Briža 2:2, a uspjeli su da se vrate iako su na poluvremenu gubili 0:2. Belgijanci su se, izgleda, uplašili pobjede pa su se na kraju povukli i primili dva gola nakon prekida.

Briž je u prvom poluvremenu šokirao “Santjago Bernabe”. Belgijski klub je u devetoj minuti došao do prednosti iz kontre koju je na sretan i spretan način završio Nigerijac Denis Emanuel.

Madridski klub je nakon toga krenuo svim silama ka golu, a nakon promašaja Tonija Krosa uslijedila je kazna. Ponovo je Denis pobjegao odbrani i iskoristio izgubljenu loptu Luke Modrića da poveća prednost gostiju.

FOTO EPA/JuanJo Martin

U nastavku Real je krenuo još jače. Uspio je Serhio Ramos nakon prekida da smanji prednost Belgijanaca. Gosti su u 84. minuti ostali sa igračem manje, jer je Vormer zaradio drugi žuti karton, a to je odmah iskoristio Kazemiro. On je opet nakon prekida zatresao mrežu Briža.

Šahtjor je osvojio tri boda na gostovanju u Milanu. U sudijskoj nadoknadi su došli do trijufa 2:1 protiv Atalante.

Atalanta je imala veliku šansu u 16. minuti, kada Iličić nije realizovao penal. Ipak, u 28.minuti italijanski tim koji svoje mečeve igra u Milanu dolazi do vođstva. Zapata je iskoristio grešku golmana Pjatova.

No, do kraja prvog dijela Ukrajinci su izjednačili, a strijelac je bio Moraeš. U finišu su gosti pogodili i prečku. U sudijskoj nadoknadi Solomon je donio pobjedu gostima.